Cart

Your cart is empty.

See the programme
Total
Place order

Your tickets stay reserved while you're active on the site. After 10 minutes without activity they are released.

Nederlands English

Philip Catherine 'Guitars Two'

Philip Catherine 'Guitars Two' (B)

Philip Catherine 'Guitars Two' (B)

Tickets

Past

Locatie info

Starts
20:00
Deuren open vanaf
19:30
Address
Bavelstraat 35, Rijkevorsel

Philip Catherine verdient beslist zijn plaats tussen de grote namen van de hedendaagse jazz. Als wereldvermaard jazzgitarist heeft hij in zijn 40-jarige carrière heel wat groten van de Europese en Amerikaanse jazz begeleid. Hij wordt in 1942 in London geboren uit een Belgische moeder en een Engelse vader. Op 14-jarige leeftijd ontdekt hij Georges Brassens en Django Reinhardt. De jonge Philip koopt een gitaar en beslist om in de voetsporen van zijn helden te treden. In de jaren ’60 begeleidt hij reeds bekende artiesten waaronder Lou Bennet, Dexter Gordon en Stéphane Graphelli tijdens hun Europese tournees. In 1971 vraagt violist Jean-Luc Ponty hem om in zijn groep Experience te komen spelen. Philip Catherine begint ook eigen formaties te vormen en in 1974 en 1975 verschijnen zijn eerste albums ‘September man’ en ‘Guitar groove’. Daarnaast begeleidt hij jazzgrootheden zoals Charles Mingus, Chet Baker, Toots Thielemans en Benny Goodman. In 1997 tekent hij een contract met Dreyfus records en brengt hij een aantal schitterende albums uit. Ondertussen is Philip Catherine zelf een grote jazznaam geworden. In 1998 wint hij in Parijs de Django D’Or voor ‘Beste Europese jazzmuzikant’. In 2003 treedt hij als eerste jazzmuzikant op tijdens het jaarlijkse concert in het koninklijk paleis te Brussel. In januari 2008 verschijnt zijn eerste soloalbum ‘Guitars Two’. Hierop maakt Philip Catherine gebruik van loops, waardoor er soms twee of meer gitaren te horen zijn. Jazzmozaïek bekroonde het album als TOP-cd. Op 27 september kan u dit live meemaken in de Singer!

Philip Catherine verdient beslist zijn plaats tussen de grote namen van de hedendaagse jazz. Als wereldvermaard jazzgitarist heeft hij in zijn 40-jarige carrière heel wat groten van de Europese en Amerikaanse jazz begeleid.

Hij wordt in 1942 in London geboren uit een Belgische moeder en een Engelse vader. Op 14-jarige leeftijd ontdekt hij Georges Brassens en Django Reinhardt. De jonge Philip koopt een gitaar en beslist om in de voetsporen van zijn helden te treden. In de jaren ’60 begeleidt hij reeds bekende artiesten waaronder Lou Bennet, Dexter Gordon en Stéphane Graphelli tijdens hun Europese tournees. In 1971 vraagt violist Jean-Luc Ponty hem om in zijn groep Experience te komen spelen. Philip Catherine begint ook eigen formaties te vormen en in 1974 en 1975 verschijnen zijn eerste albums ‘September man’ en ‘Guitar groove’. Daarnaast begeleidt hij jazzgrootheden zoals Charles Mingus, Chet Baker, Toots Thielemans en Benny Goodman. In 1997 tekent hij een contract met Dreyfus records en brengt hij een aantal schitterende albums uit.

Ondertussen is Philip Catherine zelf een grote jazznaam geworden. In 1998 wint hij in Parijs de Django D’Or voor ‘Beste Europese jazzmuzikant’. In 2003 treedt hij als eerste jazzmuzikant op tijdens het jaarlijkse concert in het koninklijk paleis te Brussel.

In januari 2008 verschijnt zijn eerste soloalbum ‘Guitars Two’. Hierop maakt Philip Catherine gebruik van loops, waardoor er soms twee of meer gitaren te horen zijn. Jazzmozaïek bekroonde het album als TOP-cd. Op 27 september kan u dit live meemaken in de Singer!

Back to the programme