Cart

Your cart is empty.

See the programme
Total
Place order

Your tickets stay reserved while you're active on the site. After 10 minutes without activity they are released.

Nederlands English

Michael Moore - Available Jelly

Michael Moore - Available Jelly (VS/NL)

Michael Moore - Available Jelly (VS/NL)

Tickets

Past

Locatie info

Starts
20:00
Deuren open vanaf
19:30
Address
Bavelstraat 35, Rijkevorsel

Altsaxofonist en klarinettist Michael Moore wordt in 1954 in Californië geboren. Als kind leert hij klarinet spelen van zijn vader. Later trekt hij naar het New England Conservatory om zich te vervolmaken onder Jaki Byard. Eind jaren ’70 toert hij als lid van de ‘Salt Lake Mime Troupe’ voor de eerste keer door Europa. Meteen voelt hij er zich aangetrokken door het avontuurlijke jazzklimaat. In 1982 beslist hij dan ook definitief naar Europa (Amsterdam) te verhuizen, waar hij samenwerkt met o.m. Misha Mengelberg, Guus Janssen en Han Bennink. Ondanks zijn verhuis blijft hij ook samenspelen met Amerikaanse musici. Zo behoren zijn groepen met bassist Mark Helias, drummer Gerry Hemmingway en pianist Fred Hersh in de jaren ’80 en ’90 tot hét beste wat jazz op dat moment te bieden heeft. Ook vandaag treedt Michael Moore nog geregeld op met Fred Hersh. Moore speelde reeds in de Singer met Han Bennink en Will Holshouser en met het ICP Orchestra. Ook drummer Michael Vatcher groeit op in Californië. Hij treedt er vaak op met rietblazer Michael Moore. In 1981, één jaar voor Moore, verhuist hij naar Amsterdam. Michael Vatcher is een speelse en energieke drummer die zich ook thuis voelt in de experimentele rock. Zo speelt hij regelmatig met de Nederlandse punkgroep The Ex en maakte hij hardcorepunkjazz met John Zorn (Spy vs Spy). In het begin van dit jaar was Michael Vatcher in de Singer te gast met het Trio BraamDeJoodeVatcher. Wolter Wierbos wordt beschouwd als één van de meest vooraanstaande trombonisten in de wereld. Hij speelde o.m. met de European Big Band o.l.v. Cecil Taylor, het Berlin Contemporary Jazz Orchestra o.l.v. Alexander Von Schlippenbach en met Henry Threadgill. Bovendien dook hij de studio in met The Ex en met de toonaangevende New Yorkse rockgroep Sonic Youth (In the Fishtank). Wolter Wierbos speelde ook in de Singer met het ICP Orchestra. Kornettist Eric Boeren is lid van een aantal vooraanstaande Nederlandse groepen waaronder Sean Bergin’s MOB en hij leidt een eigen groep waarmee hij de muziek van Ornette Coleman op een geheel eigen manier interpreteert. Bassist Ernst Glerum wordt vervangen door tubaspeler Goran Krmac. Samen vormen deze muzikanten Available Jelly. De invloeden van de groep reiken heel breed: van New Orleans Jazz over Ellington tot muziek uit Sumatra en populaire songs van Hoagy Carmichael, Irving Berlin, Burt Bacharah en The Beach Boys. Eén ding is zeker: Available Jelly speelt pakkende melodieën die je haast gaat meefluiten. De muziek kan wild, maar ook rustig zijn, swingend en uitdagend. Kortom, een muzikaal feest! (Fotograferen is enkel toegelaten tijdens het eerste kwartier van de eerste set.)

Altsaxofonist en klarinettist Michael Moore wordt in 1954 in Californië geboren. Als kind leert hij klarinet spelen van zijn vader. Later trekt hij naar het New England Conservatory om zich te vervolmaken onder Jaki Byard. Eind jaren ’70 toert hij als lid van de ‘Salt Lake Mime Troupe’ voor de eerste keer door Europa. Meteen voelt hij er zich aangetrokken door het avontuurlijke jazzklimaat. In 1982 beslist hij dan ook definitief naar Europa (Amsterdam) te verhuizen, waar hij samenwerkt met o.m. Misha Mengelberg, Guus Janssen en Han Bennink. Ondanks zijn verhuis blijft hij ook samenspelen met Amerikaanse musici. Zo behoren zijn groepen met bassist Mark Helias, drummer Gerry Hemmingway en pianist Fred Hersh in de jaren ’80 en ’90 tot hét beste wat jazz op dat moment te bieden heeft. Ook vandaag treedt Michael Moore nog geregeld op met Fred Hersh. Moore speelde reeds in de Singer met Han Bennink en Will Holshouser en met het ICP Orchestra.

Ook drummer Michael Vatcher groeit op in Californië. Hij treedt er vaak op met rietblazer Michael Moore. In 1981, één jaar voor Moore, verhuist hij naar Amsterdam. Michael Vatcher is een speelse en energieke drummer die zich ook thuis voelt in de experimentele rock. Zo speelt hij regelmatig met de Nederlandse punkgroep The Ex en maakte hij hardcorepunkjazz met John Zorn (Spy vs Spy). In het begin van dit jaar was Michael Vatcher in de Singer te gast met het Trio BraamDeJoodeVatcher.

Wolter Wierbos wordt beschouwd als één van de meest vooraanstaande trombonisten in de wereld. Hij speelde o.m. met de European Big Band o.l.v. Cecil Taylor, het Berlin Contemporary Jazz Orchestra o.l.v. Alexander Von Schlippenbach en met Henry Threadgill. Bovendien dook hij de studio in met The Ex en met de toonaangevende New Yorkse rockgroep Sonic Youth (In the Fishtank). Wolter Wierbos speelde ook in de Singer met het ICP Orchestra.

Kornettist Eric Boeren is lid van een aantal vooraanstaande Nederlandse groepen waaronder Sean Bergin’s MOB en hij leidt een eigen groep waarmee hij de muziek van Ornette Coleman op een geheel eigen manier interpreteert.

Bassist Ernst Glerum wordt vervangen door tubaspeler Goran Krmac.

Samen vormen deze muzikanten Available Jelly. De invloeden van de groep reiken heel breed: van New Orleans Jazz over Ellington tot muziek uit Sumatra en populaire songs van Hoagy Carmichael, Irving Berlin, Burt Bacharah en The Beach Boys. Eén ding is zeker: Available Jelly speelt pakkende melodieën die je haast gaat meefluiten. De muziek kan wild, maar ook rustig zijn, swingend en uitdagend. Kortom, een muzikaal feest!

(Fotograferen is enkel toegelaten tijdens het eerste kwartier van de eerste set.)

Back to the programme